Nowy nabór do Programu „Mój Prąd” w lipcu 2021!

Program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych

Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Ciągły rozwój i wsparcie z zakresu inwestycji energetyki instalacji fotowoltaicznej.

Z początkiem lipca 2021 r. zostanie uruchomiony kolejny nabór do Programu Mój Prąd.

Jest dla osób fizycznych, które są w posiadaniu własnej elektrowni, wytwarzają energię elektryczną na swoje potrzeby i mają podpisaną kompleksową umowę z zakładem energetycznym, regulującą kwestię z wprowadzeniem energii elektrycznej do dystrybucji.

Do programu mogą ubiegać się osoby, które posiadają instalację fotowoltaiczną i jest podłączona do sieci elektroenergetycznej (m.in. licznik dwubiegunowy).

Ważne, by instalacja nie była przyłączona przed 23.07.2019 r. i mieściła się w przedziale 2 kW do 10 kW. i była przeznaczona na cele prywatne, mieszkaniowe.

Cała inwestycja nie dostanie dofinansowania jeśli, została rozbudowana do istniejącej już instalacji.

Otrzymując dofinansowanie do Programu, zyskujesz zwrot kosztów do pięćdziesięciu procent inwestycji, maksymalnie 5000 zł brutto za instalację. Dotacja Mój Prąd jest zwolniona z podatku PIT. Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte dofinansowaniem, można odliczyć od podatku, ulgą termo modernizacyjną.

Według danych i wyliczeniach, montaż instalacji fotowoltaicznej zwraca się średnio po 7-8 latach od pozyskania projektu.

Ważna informacja, inwestorzy, którzy zakupili instalacje przed III naborem do programu Mój Prąd, ale po terminie 31.01.2020 roku, będą mogli skorzystać z dofinansowania do swojego projektu.